İlçemiz Yüce Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu İlimizde düzenlenen Ortaokullar arası atletizm müsabakalarında dereceye girdi.
Yüce Ortaokulu erkek öğrencilerinden Musa TEMEZ 80 m koşuda İl 2 cisi,  Zafer DURSUN 80 m koşuda İl 3 cüsü, kızlarda ise Yüce Ortaokulu Öğrencilerinden 2005 doğumlu altı öğrencilerinden Müşerref DURSUN 30 m koşuda İl 1 cisi, 2005 doğumlu üstü öğrencilerinden Derya ESER ise 80 m koşuda İl 1 cisi oldu.
Uzun atlama erkeklerde Musa TEMİZ İl 1 cisi, Zafer DURSUN İl 2 cisi oldu, kızlarda 2005 doğumlular altı öğrencilerinden Müşerref DURSUN İl 1cisi, 2005 doğumlular üstü öğrencilerinden Derya ESER ise İl 1cisi oldu
10 Ocak 2019 tarihinde Giresun’da yapılan Ortaokullar arası tekvando İl seçmelerinde ilçemizi temsil eden Şehit Yüzbaşı İsmail Hakkı Öztopal Ortaokulu öğrencisi 45 kg da Osman Yasin TURHAN, Dereli Anadolu İmam-Hatip Ortaokulu öğrencisi 33 Kg da Şeyma DURAL ve 29 kg da Zeynep VURAL sıkletlerinde rakiplerini yenerek İl birincisi oldular.
            Yarışmada dereceye giren öğrencileri 20 Şubat 2019 Çarşamba günü Makamında kabul eden İlçemiz Kaymakamı Emre YEŞİLBAŞ öğrencileri tebrik ederek gram altınla ödüllendirdi.
            Ziyaret esnasında İlçe Milli Eğitim Müdürü, Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü, İlçe Devlet Hastanesi Müdürü, Yüce Ortaokulu Müdürü ve Sağlık Personelleri de hazır bulundu.