İlçemiz Uzundere Köyünden olup Yüce Ortaokulundan mezun olan Tayyip ERTÜRK isimli Öğrenci Milli Eğitim müdürü ve Öğretmenleri ile birlikte Kaymakam Mustafa Berat KASIMOĞLU’nu Makamında ziyaret etti.
            Liselere giriş sınavında İl bazında binde 2 ye Ülke bazında ise binde 5 e giren öğrencimiz İlçemiz Kaymakamı tarafından 27 Haziran 2018 Çarşamba günü Makamında kabul edilerek başarılı çalışmalarından dolayı ödüllendirildi.
            Ödül töreninde bir konuşma yapan Kaymakam KASIMOĞLU “ Hayallerine uçan çocuklar” projesi kapsamında Öğrenci Tayyip ERTÜRK’ün Uzundere köyündeki evine giderek öğrencinin oturduğu evin eski ve bakımsız olması nedeniyle İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığının destekleri ile aileye yeni bir ev yapımına başlanılmıştır.
            Bu evin yapımında ve öğrencinin başarılı olmasında katkıları olan başta İlçe Kaymakamı Mustafa Berat KASIMOĞLU’na, Proje Mimarları İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel ÖZGAN, Vakıf Müdürü İbrahim AR, Öğrencimizi yetiştiren Okul Yöneticileri ve Öğretmenlerine hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Köy Muhtarı Fikret ÖZTÜRK’e Dereli Kaymakamlığı olarak teşekkür ederiz.